06:27
20:46
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

Uitbraak vogelgriep Altforst: gedeeltelijk jachtverbod op wilde watervogels

Na de eerste meldingen van vogelgriep bij wilde watervogels, is er nu een uitbraak op een pluimveebedrijf vastgesteld. Het pluimveebedrijf staat in Altforst, in het land van Maas en Waal.

De overheid heeft een serie beperkende maatregelen ingesteld, waaronder een gedeeltelijk jachtverbod in een gebied van 10 kilometer rondom het getroffen bedrijf. In dat gebied mogen wilde watervogels niet bejaagd worden. Andere jachtactiviteiten mogen wel plaatsvinden, mits dat geen wilde watervogels verstoort.

Daarnaast is er per direct een vervoersverbod voor pluimveebedrijven afgekondigd in een zone van 10 kilometer rond het bedrijf in Altforst. Alle huidige landelijke maatregelen, zoals de ophokplicht voor commercieel gehouden pluimvee, blijven onverkort van kracht. Ook zijn dierentuinen, kinderboerderijen en eigenaren van hobbyvogels verplicht hun pluimvee en watervogels af te schermen.

Lees meer op de website van de Rijksoverheid

Vogelgriep vastgesteld bij pluimveebedrijf in Altforst
  • Delen:

Gerelateerd nieuws