05:33
21:38
Nachtmodus

Vogelgriep in Vleuten; jachtrestricties in 10 kilometerzone

In Vleuten (provincie Utrecht) is op een dierenweide vogelgriep (H5) vastgesteld. Het gaat waarschijnlijk om een hoogpathogene variant van de vogelgriep. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden het besmette bedrijf en een ander bedrijf dat vlakbij ligt, geruimd. Ook zijn er beperkende maatregelen voor jacht in een zone van 10 kilometer rond het besmette bedrijf.

Op het moment dat er op een bedrijf/dierenweide vogelgriep is geconstateerd worden er door de rijksoverheid beperkende maatregelen ingesteld. Eén van de maatregelen is een gedeeltelijk jachtverbod in een gebied van 10 kilometer rondom het getroffen bedrijf (kaart). In dit gebied mogen wilde watervogels niet bejaagd worden. Andere jachtactiviteiten mogen wel plaatsvinden, mits er geen wilde watervogels worden verstoord.

Naar de website van Rijksoverheid.nl

Download een gedetailleerde kaart van het 10-kilometergebied rond Vleuten
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws