05:53
21:37
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Vogelgriep in Heeten: jachtrestricties in 10 kilometerzone

In Heeten (provincie Overijssel) is bij een vogelhouder vogelgriep (H5) vastgesteld. Het gaat waarschijnlijk om een hoogpathogene variant van de vogelgriep. Om verspreiding van het virus te voorkomen worden de vogels van de besmette locatie geruimd. Ook zijn er beperkende maatregelen voor jacht in een zone van 10 kilometer rond de desbetreffende vogelhouder.

Op het moment dat er op een (pluimvee)bedrijf of bij een vogelhouder vogelgriep is geconstateerd worden er door de rijksoverheid beperkende maatregelen ingesteld. Eén van de maatregelen is een gedeeltelijk jachtverbod in een gebied van 10 kilometer rondom het getroffen bedrijf (kaart). In dit gebied mogen wilde watervogels niet bejaagd worden. Andere jachtactiviteiten mogen wel plaatsvinden, mits er geen wilde watervogels worden verstoord.

Naar de website van Rijksoverheid.nl

Download een gedetailleerde kaart van het 10-kilometergebied rond Heeten
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws