05:39
21:31
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Vestiging wolf aanleiding nieuw N2000-gebied – Veldpost

Als een wolf zich vestigt in een gebied – van vestiging is sprake als de wolf gedurende zes maanden in een gebied aanwezig is – kan Brussel verplichten om dat gebied aan te laten merken als Natura 2000-gebied voor de wolf. Ook als het gaat om primair agrarisch gebied. Natuurbeschermingsjurist Arie Trouwborst geeft in De Veldpost aan dat waarschijnlijk maar weinigen zich dit beseffen.

‘In de Habitatrichtlijn geldt dat de dynamiek van de betrokken soorten leidend is’, benadrukt de rechtsgeleerde. ‘Daar waar de wolf zich vestigt, moet ie beschermd worden. En zeker als het tot voortplanting komt, kan al snel de verplichting volgen om het leefgebied van de roedel aan te merken als Natura 2000-gebied voor de wolf.’

Nederland telt sinds februari 2019 officieel één roedel. De vestiging van die wolven ging redelijk probleemloos omdat dat gebied al een N2000-status heeft. Trouwborst: ‘Maar als de wolf zich ergens in Brabant vestigt, buiten reeds beschermd gebied, moet Nederland daar wellicht een nieuw Natura2000-gebied aanwijzen.’

Trouwborst benadrukt ook dat de wolf niet per se ongerepte gebieden nodig heeft om zich te kunnen vestigen. ‘Voor een wolf is het al gauw goed. Hij heeft alleen maar een rustig plekje nodig waar hij kan eten, rusten en voortplanten.’

Lees het het hele interview in De Veldpost

Vestiging wolf aanleiding voor nieuw N2000-gebied, De Veldpost
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws