05:33
21:38
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

Tweede Kamer: meer langjarige contracten voor agrarisch natuurbeheer

Deze week stemde een meerderheid van de Tweede Kamer voor langjarige contracten voor boeren die zich inzetten voor natuurbeheer.  Demissionair minister Carola Schouten moet hierover in gesprek gaan met provincies. Op dit moment worden de meeste contracten afgesloten voor maximaal zes jaar. Maar dat is te kort, zegt Derk Boswijk van het CDA die de motie indiende. Dit zou 20 0f 30 jaar moeten zijn. 

Boswijk geeft aan dat veel boeren aan de slag willen met natuurbeheer op hun eigen bedrijf. Daarvoor hebben ze zekerheid nodig. Contracten van zes jaar bieden te weinig zekerheid voor zowel boer als natuur, zegt Boswijk. Zijn motie werd mede ingediend door SGP, VVD, BoerBurgerBeweging, ChristenUnie en D66.

Bekijk de motie op Tweede Kamer.nl

Motie van het lid Boswijk c.s. over meer gebruik maken van langjarige contracten voor agrarisch natuurbeheer
  • Delen:

Gerelateerd nieuws