05:50
21:39
Nachtmodus
Foto: Doug Hancock

René Leegte nieuwe voorzitter NOJG

René Leegte is de beoogde nieuwe voorzitter van de Nederlandse Organisatie voor Jacht en Grondbeheer (NOJG). Wanneer de Algemene Ledenvergadering op 3 november akkoord is met zijn benoeming, treedt hij direct in functie. Hij volgt hiermee Gert-Jan Oplaat op.

‘Er moet veel gebeuren’, zo vat Leegte zijn nieuwe uitdaging samen. ‘De eerste prioriteit is om samen met de Jagersvereniging, FPG en andere betrokkenen de bodemprocedure tegen de Staat tot een goed einde brengen en zorgen dat de jacht in Nederland mogelijk blijft. We moeten ook op een rationele manier nadenken over de wolf. Deze discussie legt een belangrijk onderliggend thema bloot: het grote verschil tussen stad en platteland als het gaat om de visie op natuur. We moeten in de toekomst niet alleen samenwerken met groene organisaties, maar samen met deze partijen mensen ook meer betrekken bij wat het werk in de natuur inhoudt. Balans in de Nederlandse natuur ontstaat niet zomaar, daarvoor is beheer noodzakelijk.’

  • Delen: