05:53
21:37
Nachtmodus
Foto: Anoeska van Slegtenhorst

Reeën steken wad over naar Ameland

Veerbootkapitein Willem Groenewold moest even heel goed kijken vanochtend. Rond 7 uur – met eb – zag hij twee reeën de oversteek maken van het vasteland naar Ameland, via het wad. De reegeit en reebok waren waarschijnlijk in Holwerd het wad opgegaan want hun vacht was nog droog.

Dit tafereeltje ziet jager en kapitein Groenewold niet dagelijks. Maar enkele keren per jaar en dan bijna altijd in deze tijd. Waarschijnlijk omdat de reeën dan verstoten worden en op zoek gaan naar eigen leefgebied.

Groenewold houdt tijdens de overtocht zijn ogen en oren goed open. Onlangs zag hij een zeearend over het eiland vliegen richting Schiermonnikoog. Hij werd daarop geattendeerd door veel beweging van vogels – vooral ganzen – boven het eiland.

Op Ameland leeft al geruime tijd een reewildpopulatie. Jaarlijks zijn er enkele tientallen aanrijdingen met reewild.

  • Delen:

Gerelateerd nieuws