05:23
21:58
Nachtmodus
Foto: Bas Worm

Onderzoek naar vossenlintworm

De vossenlintworm is een parasiet die bij vossen voorkomt. Eitjes van de vossenlintworm worden via de feces verspreid. Als mensen eitjes van de vossenlintworm binnenkrijgen, bestaat er een kleine kans dat zij (ernstig) ziek worden. Daarom voert het RIVM onderzoek uit naar vossenlintworm in Nederland. Een nieuw onderzoek start nu in Midden- en Noord-Limburg. Jagers uit deze regio’s wordt gevraagd om deel te nemen.

Vossenlintworm is in Nederland gevonden in de regio’s Zuid-Limburg en Oost-Groningen. Het is waarschijnlijk dat de parasiet langzaam naar andere regio’s wordt verspreid. Om de huidige verspreiding in Midden- en Noord-Limburg te onderzoeken, start het RIVM een onderzoek in deze regio’s. Met de resultaten kan betere voorlichting worden gegeven.

Voor dit onderzoek worden vossenkeutels onderzocht. Het RIVM roept jagers op om vossenkeutels in te zamelen uit de geselecteerde WBE’s (zie onder). Geïnteresseerde jagers kunnen zich aanmelden via [email protected] met in de e-mail in ieder geval: naam, adres, e-mailadres en de WBE(s) waarin men jaagt. Zij ontvangen dan vervolgens een pakket met o.a. verzamel- en verzendmateriaal voor 8 keutels en een uitgebreide uitleg van het onderzoek. Het onderzoek zal in eerste instantie tot eind april lopen.

Geselecteerde WBE’s
De volgende WBE’s vallen binnen het onderzoeksgebied:

 • WBE Land van Horne
 • WBE Beesel-Reuver-Swalmen
 • WBE Maasterras, WBE Annendaal
 • WBE Everlose Beek
 • WBE Graafschap Kessel
 • WBE Grenskant
 • WBE Roerstreek
 • WBE Hunsel
 • WBE St. Hubertus Meijel
 • WBE Groote Peel
 • WBE Helden
 • WBE De Oude Graaf
 • WBE Susteren/Graetheide
 • WBE De Waterbloem
 • WBE De Eendracht.

Twee WBE’s in Zuid-Limburg dienen als controlegebieden: WBE Geuldal en WBE Savelsbos.

 • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws