05:53
21:37
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Onderzoek meerdere dode wilde zwijnen Veluwe: Afrikaanse varkenspest uitgesloten

In februari zijn meerdere dode wilde zwijnen aangetroffen op met name de Midden-Veluwe. Geen van de zwijnen was aangereden, geschoten of gestroopt. Omdat de NVWA extra alert is op het voorkomen van Afrikaanse Varkenspest heeft het instituut enkele zwijnen onderzocht. Hieruit is duidelijk geworden dat het géén Afrikaanse varkenspest is. Om meer zicht te krijgen op de doodsoorzaak zijn enkele zwijnen verder onderzocht door het Dutch Wildlife Health Centre.

Na onderzoek zijn vele bekende varkensziekten uitgesloten. Er is geen aanwijzing voor een gezamenlijke doodsoorzaak voor alle betrokken dieren zwijnen gevonden.

Lees alle informatie over het onderzoek op de site van DWHC

Gezamenlijk beeld van de drie bij DWHC onderzochte wilde zwijnen: Geen bekende varkensziekten, en geen gezamenlijke doodsoorzaak gevonden
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws