05:22
21:57
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Kamervragen over aanvallen door wolven – Dagblad van het Noorden 28 juni 2018

De afgelopen tijd zijn er tientallen schapen doodgebeten door wolven in Noord-Nederland. Reden voor de VVD-Kamerleden Arne Weverling en Helma Lodders om Kamervragen te stellen aan Minister Carola Schouten van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit.

Zij vragen haar om iets te doen aan de vele aanvallen door wolven. “De VVD vindt het onwenselijk dat boeren moeten vrezen voor het welzijn van hun dieren door de terugkeer van de wolf in Nederland.” De wolf is echter een beschermde diersoort. “Om conflicten met wolven te voorkomen’’ roept de partij het ministerie op om snel in gesprek te gaan met provincies, boeren en belangenorganisaties, aldus het Dagblad van het Noorden.

Bij12-Faunafonds handelt de schade door wolven af en onderzoekt momenteel de doodsoorzaak van tientallen schapen op acht locaties in Overijssel, Drenthe, Groningen en Friesland. Inmiddels zijn vier aanvallen door wolven vastgesteld.

Dagblad van het Noorden maakte een interactieve kaart van de plaatsen waar wolven zijn gezien of waar wolven schapen hebben aangevallen.

Dagblad van het Noorden maakte een interactieve kaart van de plaatsen waar wolven zijn gezien of waar wolven schapen hebben aangevallen.

Naar de Kamervragen

www.tweedekamer.nl
  • Delen:

Meer informatie