05:53
21:37
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

Kamermeerderheid wil jaagverbod konijnen en hazen, volgens minister Schouten hoeft dat niet – Trouw

Afgelopen week is bekend geworden dat de hazen en konijnen op de Rode Lijst staan. De Kamermeerderheid wil een jachtverbod op deze dieren. Volgens minister Schouten (LNV) is een verbod niet nodig en blijven deze dieren op de wildlijst staan. Ze worden namelijk niet in voorbestaan bedreigd.

Een meerderheid in de Tweede Kamer vroeg minister Schouten om de haas en het konijn van de wildlijst af te halen. Minister Schouten heeft zes weken voor haar antwoord. Vooralsnog wijst het ministerie op de wettelijke verplichting van jagers om een redelijke wildstand in hun gebied te houden. “De staat van instandhouding is nog niet in gevaar. Daarom zijn er op dit moment geen consequenties voor de jacht”, licht een woordvoerder toe.

Lees het hele bericht op de website van Trouw

Kamermeerderheid wil jaagverbod konijnen en hazen nu ze op de rode lijst staan
  • Delen:

Gerelateerd nieuws