06:37
20:38
Nachtmodus
Foto: Anoeska van Slegtenhorst

Jager Richard over Wild op de Kaart: ‘Ik heb inmiddels een wachtlijst’

Vorig jaar meldde Richard zichzelf aan bij Wild op de Kaart. De toeloop was zo groot, dat hij deze week liet weten zijn punt er tijdelijk af te halen. Inmiddels heeft hij zelfs een wachtlijst van gegadigden aangelegd. ‘Het lijkt wel alsof iedereen wil eten uit de natuur’. 

Richard mag jaarlijks een aantal reeën schieten. En omdat hij daarvan jaarlijks overhoudt en andere mensen graag toegang wil geven tot dit vlees meldde hij zichzelf vorig jaar aan bij Wild op de Kaart. Dit is een digitale kaart van Nederland, waarop de Nederlander makkelijk kan zien waar hij in zijn omgeving wild kan eten en kan kopen. Omdat jagers ook ‘kleine hoeveelheden wild in de keten’ mogen brengen, staan er ook jagers op de kaart.

Eten uit de natuur

Richard merkte al snel dat de toeloop enorm was. ‘Mensen legden contact via mail waarna ik ze direct opbelde.’ En dan was een afspraak snel gemaakt. Richard was niet verbaasd dat het zo goed loopt. ‘Ik merk in mijn omgeving dat er heel veel aandacht is voor eten uit de natuur, zeg maar.’ Hij heeft er ook geen moeite mee om incourante delen kwijt te raken. ‘Mensen willen zeker niet alleen de biefstukken eten maar staan echt voor alles open.’

Waar is dat ree gevangen?

Richard merkt ook dat het gesprek snel over jagen gaat en het biedt hem dan ook de mogelijkheid om meer te kunnen vertellen over de jacht. ‘Waar ik het dier ‘gevangen’ heb, vragen mensen dan. Het geeft de mogelijkheid om meer te vertellen over hoe jagers te werk gaan. Je merkt ook echt dat de Nederlander er positiever over is gaan denken.’

Toeloop

Inmiddels is de toeloop van geïnteresseerden zo groot dat Richard besloot zijn punt tijdelijk stil te zetten. Als over een tijdje hij weer mogelijkheden heeft, zet hij zijn punt weer terug. Richard heeft nog wel een tip voor collega-jagers: ‘Zorg dat je goed reageert op mensen die geïnteresseerd zijn. Een bekende van mij verwees ik eens naar Wild op de Kaart en de jager in kwestie reageerde niet. Dat is niet goed!’

Wild op de Kaart populair

De Jagersvereniging startte Wild op de Kaart in 2016. Het is onze oplossing voor één van de meestgestelde vragen die ons bureau binnenkreeg: ‘Hoe kom ik in contact met een jager die wild heeft?’ In korte tijd liep het aantal punten op tot ruim 700, waarvan 310 jagers. De punten liggen verspreid over heel Nederland.

De kaart voldoet zeker aan een behoefte. Jaarlijks bezoeken zeker 30.000 mensen Wild op de Kaart.

Om teleurstellingen te voorkomen, vraagt de Jagersvereniging mensen die geen reactie krijgen van de jager dit te melden bij het bureau. Wanneer de jager in kwestie ook niet op hun bericht reageert, halen zij het punt van de kaart. Zo blijft de kaart actueel.

  • Delen:

Meer informatie