05:32
21:39
Nachtmodus

Jager in het gewone leven – Wilco Blei

In de rubriek ‘Jager in het gewone leven’ zoomen we in op het dagelijkse leven van jagers. Wat voor mensen zijn deze jagers? En wat voor baan hebben zij? Deze keer komen we meer te weten over Wilco Blei, kraanmachinist én jager. 

Tekst en foto’s: Douwe Anne Verbrugge

Wilco Blei (39) – Kraanmachinist bij Avezaat Aannemingsbedrijf BV
‘Ik ben momenteel bezig met een straatwerkklus in Laren. Het is mooi werken met de kraan. Bij Avezaat uit Bunnik zijn we veelal in de eigen regio werkzaam. Wegenbouw, bodemsanering en sloopwerk; er zit gelukkig afwisseling in. Na de lagere en middelbare agrarische school heb ik de opleiding tot kraanmachinist afgerond. Sinds 2012 werk ik bij deze aannemer, daarvoor zat ik bij een loonwerker. Ook mooi, maar de werkuren wisselden heel sterk. In de zomer maakte je vaak lange dagen tot ’s avonds laat. Je was nooit klaar. En ik heb geen hekel aan werken, maar ik vind het ook leuk om ’s avonds nog een rondje te maken langs mijn jachtvelden of samen te zijn met ons dochtertje van drie. De vaste werktijden die ik nu heb, zijn mij heel wat waard. Voordeel is wel dat ik door dat loonwerk, alle boeren in de buurt goed ken. Als jager heb ik daar nu profijt van. Er wordt mij wat gegund.’

Wilco Blei (39)- Jager bij de WBE Kromme Rijn, Heuvelrug en Schalkwijk
‘Als jochie zat ik veel bij ome Piet, zoals ik hem mocht noemen. Een oud boertje in de polder tussen Houten en Werkhoven. Ik deed er van alles, van koeien melken tot trekker rijden. Hij bracht mij de jacht bij. Op woensdagmiddag wist ik niet hoe snel ik van school naar zijn boerderij moest. Mijn ‘groene kleren’ had ik in de klas aan. Soms ook een knickerbocker die mijn moeder speciaal voor mij had gemaakt. Ome Piet is afgelopen jaar helaas overleden, maar zijn passie voor de jacht heeft hij aan mij doorgegeven. Met de jacht op ganzen, eenden, kraaien, vossen en zo nu en dan een ree is er hier voor mij genoeg te doen. Ik beheer een terrein van 350 hectare. Mijn vrouw Sandra helpt bij het verwerken van het vlees. Van ganzenshoarma tot reeëncarpaccio. Allemaal mede mogelijk gemaakt door Joep, de achtjarige Engelse springer spaniël, waarmee we aan verschillende topwedstrijden hebben meegedaan. Een superhond.’

Deze tekst is afkomstig uit De Jager 1, 2021

  • Delen:

Gerelateerd nieuws