06:29
20:45
Nachtmodus

Invoering Omgevingswet opnieuw uitgesteld

De invoering van de Omgevingswet wordt opnieuw uitgesteld. Dat maakte minister Hugo de Jonge van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening deze week bekend. De reden hiervoor is dat gemeenten, provincies en bedrijven nog te veel problemen ondervinden met de implementatie. Om vergelijkbare redenen werd de invoering van de Omgevingswet eerder ook al uitgesteld.

De huidige Wet Natuurbescherming – waar jacht, beheer en schadebestrijding nu onder vallen – gaat straks over in de Omgevingswet. Deze verandering heeft vooral te maken met juridische details. Zo zal de huidige jachtakte met de invoering van de Omgevingswet een ‘Omgevingsvergunning inzake jachtgeweeractiviteiten’ heten. In de praktijk zal er op dat vlak weinig veranderen voor jagers. De regionale en lokale doorvertaling van de Omgevingswet zal wel de nodige aandacht vergen van met name de WBE’s.

  • Delen:

Gerelateerd nieuws