05:53
21:37
Nachtmodus
Foto: Corné Bastiaansen

Ganzen schieten met Pelle – Voetbal International

Voetbal International gaat in hun decemberuitgave mee met prof-voetballer en jager Pelle van Amersfoort. In zes pagina’s laten Pelle en mede-jager Jan zien hoe jagen in de praktijk werkt en wat het voor hen betekent.

‘Het is een bijzonder stel, Jan en Pelle. Een krasse Fries van 73 en een vlotte Noord-Hollandse profvoetballer van 22.’

Van Amersfoort vertelt over de manier waarop hij bij de jacht betrokken raakte. ‘Ik zocht al een tijdje naar een hobby naast het voetbal, naar afleiding. Ik hou al heel mijn leven van de natuur, de rust en de ruimte. (…) Mijn vader zei dat jagen misschien iets voor me kon zijn en vervolgens ben ik mijn licenties gaan halen. (…) Het is echt precies wat ik zocht.’

Steeds vaker krijgt hij vragen van andere voetballers. ‘Bij Heerenveen vragen jongens weleens of ze mee mogen doen. (…) Ik krijg ook steeds vaker opmerkingen van spelers die ik zelf niet ken. Toen onze tweede doelman afgelopen zomer overkwam van De Graafschap zei hij gelijk: ‘Jij bent die jager, toch?’

Lees het hele artikel in Blendle.nl (betaald)

Ganzen schieten met Pelle
  • Delen:

Meer informatie