06:27
20:46
Nachtmodus
Foto: Anoeska van Slegtenhorst

Feestjes in de wei waar reekalfjes liggen: verdrievoudiging incidenten in natuurgebieden sinds coronacrisis – EenVandaag

Snel ingrijpen bij asociale recreanten in het natuurgebied is nodig volgens de Koninklijke Vereniging voor Natuurtoezicht. Illegaal barbecueën, crossen en mountainbiken is juist in deze tijd funest voor de natuur. Het broedseizoen is namelijk begonnen en er zijn ook al reekalfjes geboren. 

Natuurtoezichters zien dat mensen spontaan te vinden zijn in de natuur. Natuurgebieden zijn het nieuwe decor van recreatie-uitjes. Boswachter Erik de Jonge van Brabant vond veel afval in zijn gebied na Koningsdag. “Het leek het Noordzeestrand wel op een drukke dag”, zegt Erik.

Boswachter De Jonge is niet bevoegd om zelf boetes uit te delen. Hij gaat vaak alleen op pad en is ongewapend. Natuurtoezichthouders staan machteloos tegenover agressieve recreanten.

Lees het hele bericht op de website van EenVandaag

Feestjes in de wei waar reekalfjes liggen: verdrievoudiging incidenten in natuurgebieden sinds coronacrisis
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items