05:32
21:39
Nachtmodus
Foto: Erik van Til

Fantastisch nieuws: honderden jonge grutto’s in Eemland – Vroege Vogels

Weidevogels in Nederland gaan in aantallen achteruit. Zo ook de grutto. Maar in Eemland is het broedsucces juist enorm toegenomen. Onlangs werden daar vijfhonderd broedparen geteld.

Vroege Vogels interviewde boswachter Haije Valkema en vroeg hem waar deze groei aan ligt. Volgens Valkema ligt het aan de inzet van de boeren die maatregelen nemen om weilanden beter in te richten voor weidevogels. Dit houdt in dat er gelet wordt op een hoge waterpeil, veel bloemen en later in het jaar maaien. Een ander belangrijk aspect voor de bescherming van grutto’s in Eemland is het terugdringen van predatoren. Er mag in de Eempolder gejaagd worden op vossen die in deze regio de voornaamste predatoren van grutto’s zijn.

“We zijn hartstikke blij met de jagers, want die beheren de vossen en dat zorgt er voor dat de predatiedruk acceptabel is en hebben wij dus weer een mooie weidevogelstand.” aldus Valkema.

Klik op onderstaande knop om het fragment te beluisteren

Klik hier om het hele fragment te beluisteren

Lees het hele bericht op vroegevogels.nl

VroegeVogels.nl
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items