05:50
21:39
Nachtmodus

Dodelijke hondenziekte bij Duitse grens geconstateerd – De Limburger 18 mei 2018

Er is recentelijk besmettelijke hondenziekte, de ziekte van Carré, vastgesteld bij 2 dode vossen bij Venlo.

Deze ziekte is gevaarlijk voor honden. Een zieke hond kan er flink wat problemen aan overhouden en zelfs aan overlijden.

Hondenbezitters moeten ervoor zorgen dat hun honden goed ingeënt moeten zijn. De hondenziekte is, als de hond volgens de voorschriften wordt ingeënt, eigenlijk niet gevaarlijk. Mensen en katten zijn niet vatbaar voor de ziekte.

Het virus kan verspreid worden door de toename van het aantal vossen. “Tot niet al te lang geleden mocht er nog op de vossen gejaagd worden. Er zijn nu meer vossen die niet alleen in de bossen rondlopen, maar ook in bewoond gebied. Zo dragen de vossen het virus makkelijker over aan de honden.”

Lees verder in het artikel in De Limburger van 18 mei 2018.

  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerde items