06:29
20:45
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Campagne Dierenbescherming strandt in verschillende provincies

De campagne van de Dierenbescherming om de jacht op haas en konijn te sluiten strandt nu al in diverse provincies. De ochtend nadat minister Schouten (Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) de rode lijst presenteerde waarop ook haas en konijn bleken te staan, lanceerde de Dierenbescherming een landelijke campagne tegen de jacht op deze wildsoorten.

Minister Schouten heeft bij de presentatie van de rode lijst al aangegeven niet van plan te zijn de jacht te verbieden, omdat haas en konijn wijdverbreid en in grote aantallen voorkomen in Nederland. Nu probeert de Dierenbescherming het via de provinciale politiek. In Groningen, Limburg, Gelderland, Noord-Brabant en Zuid-Holland werden moties om de jacht te sluiten in Provinciale Staten weggestemd of niet eens in stemming gebracht. De Jagersvereniging blijft strijden voor het behoud van de jacht in Nederland.

  • Delen:

Gerelateerd nieuws