In Vleuten (provincie Utrecht) is op een dierenweide vogelgriep (H5) vastgesteld. Het gaat waarschijnlijk om een hoogpathogene variant van de vogelgriep. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden het besmette bedrijf en een ander bedrijf dat vlakbij ligt, geruimd. Ook zijn er beperkende maatregelen voor jacht in een zone van 10 kilometer rond het besmette bedrijf.
Op het moment dat er op een bedrijf/dierenweide vogelgriep is geconstateerd worden er door de rijksoverheid beperkende maatregelen ingesteld. Eén van de maatregelen is een gedeeltelijk jachtverbod in een gebied van 10 kilometer rondom het getroffen bedrijf (kaart). In dit gebied mogen wilde watervogels niet bejaagd worden. Andere jachtactiviteiten mogen wel plaatsvinden, mits er geen wilde watervogels worden verstoord.
Gerelateerd aan dit onderwerp
Start wintertijd: extra alertheid op de weg
Met de ingang van de wintertijd neemt het risico op wildaanrijdingen toe, vooral tijdens de ochtend- en avondspits. De Jagersvereniging roept automobilisten op extra alert te zijn en benadrukt de belangrijke rol van jagers bij het opsporen van aangereden wild en het voorkomen van dierenleed.
Meer hazen, meer ziekte: waarom blijft beheer onmogelijk?
De hazenstand groeit, maar de jacht blijft in drie provincies gesloten. VVD stelt Kamervragen over hazenmyxomatose, dierenwelzijn en heropening van de jacht.