06:29
20:45
Nachtmodus

Nederland Stemt: Wat zeggen de partijen over jacht, natuur en veiligheid

Op 22 november begeeft Nederland zich naar de stembus. Binnen het politieke landschap heeft een aanzienlijke verschuiving plaatsgevonden: tal van lang zittende politici verlaten Den Haag, de kieslijsten zijn gevuld met nieuwe gezichten en de partijprogramma’s zijn grondig herzien. Welke standpunten nemen de partijen nu in en hoe kijken ze aan tegen kwesties die voor jagers van belang zijn? Wij hebben het voor u onderzocht.

Met het vertrek van hoogstwaarschijnlijk de voornaamste spelers uit voorgaande kabinetten valt er op 22 november veel te kiezen: diverse nieuwe partijen strijden om de gunst van de kiezers volgens de peilingen. Hoe staan deze partijen tegenover jacht en natuurbeheer?

We hebben een rondgang gemaakt en de verkiezingsprogramma’s doorgespit. Hieronder vindt u een overzicht waarin de standpunten van de verschillende partijen overzichtelijk zijn samengevat. We hebben specifiek gekeken naar wat de partijen te zeggen hebben over de volgende drie relevante onderwerpen:

  1. Jacht
  2. Natuurherstel & biodiversiteit
  3. Wapens en munitie & veiligheid

Lees in onderstaande PDF hoe de verschillende partijen hierover denken.

Overzicht van politieke standpunten over jacht en natuurherstel

De partijprogramma's langs de politieke meetlat
  • Delen:

Gerelateerd nieuws