Zon op
06:45
Zon onder
20:36
Nachtmodus

Mag iemand die in het bezit is van een jachtakte ook kleiduiven schieten?

Ja, dat mag. In de Wet natuurbescherming staat dat het de houder van een jachtakte is toegestaan gebruik te maken van geweren voor het uitoefenen van de jacht of het schieten van kleiduiven.

Artikel 3.26 lid 1 onderdeel b sub 5 Wet natuurbescherming
Artikel 44 Regeling Wapens en Munitie

Bron: 101 vragen over jagen, vraag 11.01 Kleiduiven schieten (uitgave Jagersvereniging en ministerie van LNV, 2007)

 


Is uw vraag voldoende beantwoord? U kunt het bureau van de Jagersvereniging altijd bellen of mailen voor meer informatie.

De Jagersvereniging aanvaardt geen enkele aansprakelijkheid voor schade van welke aard dan ook, ontstaan door het gebruik van de gepresenteerde informatie.