05:33
21:38
Nachtmodus

Oproep Jagersvereniging: ‘Raak jonge, wilde dieren niet aan’ – Drents Nieuws

Op 30 maart besteedde het medium Drents Nieuws aandacht aan de oproep van de Jagersvereniging om jonge, wilde dieren te beschermen.  In de broedperiode en zoogtijd van wilde dieren is het belangrijk dat men het jonge wilde, dier niet aanraakt, de hond aanlijnt en de kat binnen houdt.

Veel mensen zijn zich niet bewust dat ook katten een gevaar vormen voor de natuur. Katten die buiten lopen, volgen hun jachtinstinct en vangen inheemse diersoorten. Hoeveel prooien een kat vangt is afhankelijk van de tijd die ze buiten rondbrengen. Voor alle huiskatten en verwilderde huiskatten samen wordt geschat dat ze in Nederland jaarlijks minstens 100 miljoen prooien doden en een onbekend aantal dieren verwonden, waaronder zeldzame weidevogels. Daarom is het van belang dat kattenbezitters hun kat binnen houden tijdens de broedperiode en zoogtijd.

  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws