06:29
20:45
Nachtmodus
Foto: Anoeska van Slegtenhorst

Laurens Hoedemaker over invoering e-screener – Radio EenVandaag

Laurens Hoedemaker, directeur Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging, was maandagmiddag om 14:20 live te horen op NPO Radio 1. Het gespreksonderwerp was de invoering van de e-screener, de digitale vragenlijst die moet uitwijzen of mensen met een wapenverlof een wapen mogen en kunnen hebben. 

Momenteel zijn er bij de Jagersvereniging al 15 meldingen bekend van jagers bij wie hun wapens en akte zijn ingenomen. De reden hiervoor is omdat deze jagers een negatieve score hebben gekregen bij het invoeren van de e-screener. Een van de redenen waarom er een negatieve score werd gegeven was omdat de jagers té sociaal wenselijke antwoorden gaven. Hoedemaker uit zijn zorgen over de invoering van de e-screener: ‘Het blijkt dat de test ten onrechte mensen als risicovol bestempeld.’ De Jagersvereniging gaat nu proberen om via de juridische weg de invoering van de e-screener terug te draaien.

Luister het hele fragment (22:20) op Radio EenVandaag

Laurens Hoedemaker over invoering e-screener (22:00)
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items