05:22
21:57
Nachtmodus

Landelijke ophokplicht voor pluimvee nadat zwaarste vogelgriep opduikt in Kockengen – AD

In Kockengen (provincie Utrecht) zijn afgelopen week zeven dode knobbelzwanen gevonden. Twee dieren zijn besmet met de zwaarste variant van het vogelgriepvirus, H5N8.

Voorzitter Hennie de Haan van de Nederlandse Vakbond Pluimveehouders noemt het een ernstige situatie. Het virus kan zich verspreiden via ongedierte of mensen die in aanraking zijn gekomen met bijvoorbeeld uitwerpselen van besmette vogels. De ophokplicht geldt voor pluimveehouders in heel Nederland en is ingesteld met ingang van vrijdag 23 oktober om 0.00 uur.

De dode zwanen werden gevonden op het land van agrariër Wim de Wit, die daarop zijn jager belde. ‘Die mannen hebben er veel verstand van. Hij vertrouwde het niet. We troffen nog vijf zwanen aan die in rondjes zwommen en kort daarop stierven.’ De dieren werden opgestuurd voor onderzoek.

Wat jagers moeten weten
Lees ook wat jagers moeten weten als zij dode watervogels vinden in het buitengebied.

 

  • Delen:

Gerelateerde items