Site Logo

Wie vormen de Commissie Jonge Jagers?

Jonge Jagers is het netwerk voor leden van 18 t/m 35 jaar binnen de Jagersvereniging. We organiseren activiteiten, delen kennis en helpen elkaar de weg te vinden in jacht, beheer en natuur. Je hoort als jong lid automatisch bij de Jonge Jagers, meedoen is zo geregeld.

Wat we doen

  • Praktische activiteiten: schietdagen, lezingen, excursies en wildwandelingen.
  • Samen aan de slag: nestbescherming, tellingen en biotoopbeheer.
  • Netwerk & zichtbaarheid: PR op fairs en beurzen, woordvoering richting media.
  • Elkaar versterken: kennismaken met WBE’s, jachthondensport, tips over materiaal en veiligheid.

Wie vormen de Commissie Jonge Jagers?

De Commissie Jonge Jagers vertegenwoordigt het landelijk netwerk van Jonge Jagers binnen de Jagersvereniging. De commissie verbindt afdelingen, organiseert en ondersteunt activiteiten en denkt mee over beleid, communicatie en betrokkenheid van jonge jagers.

Drenthe

Mijn naam is Nick Kolkman, ik ben 27 jaar, woon in het mooie Groningen en vertegenwoordig de Commissie Jonge Jagers in het afdelingsbestuur van Drenthe.
Ik ben sinds mijn 13e betrokken bij de jacht en dat is te danken aan mijn oom die in Duitsland woont. Hij kwam in aanraking met de jacht en al snel nam hij mij en andere familieleden op drijf- en aanzitjacht. Deze mooie ervaringen hebben het vuurtje aangewakkerd om zelf jager te worden en dat is ook gebeurd! In 2022 heb ik het examen gehaald en mijn eerste akte aangevraagd.
De eerste keer dat ik mee op jacht ging als ‘echte’ jager vond ik heel bijzonder, en dat gevoel is gebleven. Telkens als ik mee mag, voelt het als bijzonder en avontuurlijk. Mijn ontzag en respect voor de natuur groeit met elke nieuwe jachtervaring. Zo vergeet ik nooit het gedreun van een roedel edelherten die mij in een bos op volle snelheid voorbijraasde of de prachtige zonsopkomsten en ondergangen gezien vanuit een hoogzit.

E-mailadres: [email protected]

Flevoland

Mijn naam is Sanne Cornelisse, 25 jaar, en ik woon in het mooie Flevoland. Oorspronkelijk kom ik uit een klein dorp in de Betuwe, waar ik opgroeide op een boerderij met volop ruimte, dieren en buitenleven.
Mijn passie voor de hippische sector bracht me op mijn 17e naar Dronten voor mijn studie. Tijdens mijn buitenlandstage werkte ik op een jachtstal in Tsjechië, daar ontdekte ik hoe geweldig het is om met honden en paarden samen te werken. Daar is het eerste zaadje voor mijn interesse in de jacht geplant.
Via kennissen leerde ik steeds meer over de jacht en ontdekte ik het grote verschil tussen jagen in Nederland en in het buitenland.
In 2023 kwam onze eerste hond Boet, een kruising Labrador x Vizsla. Ik wilde graag een actieve hond, en dat is goed gelukt! Vanaf het begin wist ik dat ik met hem wilde voorjagen. Inmiddels trainen we zo’n twee jaar samen en Boet laat goede vooruitgang zien, fanatiek, leergierig en vol energie. De uitdaging zit in het goed sturen van dat enthousiasme, maar dat maakt het juist zo mooi. Vorig jachtseizoen mochten we mee als drijver bij een hazenjacht, de sfeer en het werk met de geweren en de honden was fantastisch!
Afgelopen jaar hebben mijn partner en ik beiden onze jachtopleiding afgerond. We hopen uiteindelijk met zijn drieën het veld in te kunnen en we zijn klaar om samen nog veel te leren en te genieten van alles wat de jacht te bieden heeft.

E-mailadres: [email protected]

Gelderland

Mijn naam is Madelien en ik vertegenwoordig de provincie Gelderland binnen de Jagersvereniging.
Ik ben gaan jagen omdat je naar mijn idee niet dichter bij de natuur kunt komen. Via mijn toenmalige vriend kwam ik ermee in aanraking en sindsdien beleef ik het buitenleven op een totaal nieuwe manier: intenser, bewuster en met oog voor elk detail.
Een van de mooiste aspecten van de jacht vind ik het ontmoeten van gelijkgestemden. Door de jaren heen heb ik veel bijzondere mensen leren kennen waaronder de vriend die mij hielp mijn eerste bok te schieten. Een onvergetelijk moment, na een nacht alleen in het bos waarin alles wat ik had geleerd samenkwam.
Tegenwoordig woon ik op een boerderij, jaag ik veel met mijn hondje Dick en trek ik vaak op met twee Achterhoekse jagers van het eerste uur. Samen beleven we mooie jachtdagen en nemen we regelmatig mensen mee voor hun eerste ervaring in het veld.
En als ik mijn weekend echt goed wil beginnen, ga ik op pad met mijn twee vrienden uit Renkum. Dankzij hen is mijn liefde voor koken met wild alleen maar groter geworden en dat maakt voor mij de cirkel rond.

E-mailadres: [email protected]

Groningen

Mijn naam is Tom van Leijsen, ik ben 31 jaar en vertegenwoordig de provincie Groningen. Als kleinzoon van een melkveehouder ben ik van jongs af aan in contact geweest met het buitenleven van het vissen in de slootjes tot het meelopen als drijver tijdens de jacht.
Jarenlang ging ik als drijver mee op uitnodiging tot ik uiteindelijk de stap zette om zelf mijn jachtakte te halen. Inmiddels combineer ik mijn ondernemerschap met mijn passie voor de jacht, ik ben veel onderweg maar probeer waar mogelijk tijd te maken om buiten te zijn, te observeren en bij te dragen aan goed wildbeheer.
Het oogsten uit de natuur, van schot tot bord, is voor mij een belangrijke drijfveer. De jacht staat voor mij niet alleen voor beleving en respect voor het wild maar ook voor duurzaam eten en een bewuste omgang met de natuur.

E-mailadres: [email protected]

Limburg

Mijn naam is Koen van Weelden, ik ben 31 jaar en woon in Wanssum. Sinds kort vertegenwoordig ik de provincie Limburg. In het dagelijks leven werk ik als veldmedewerker bij Natuurrijk Limburg, het agrarisch collectief van de provincie. Mijn werk en mijn passie hebben één gemene deler: het buitenleven.
De liefde voor natuur en jacht is me met de paplepel ingegoten. Al van jongs af aan was ik te vinden in het veld, observerend, lerend en deel uitmakend van alles wat zich daar afspeelt. Voor mij is jagen dan ook geen op zichzelf staande handeling, maar een passie waarin respect voor natuur, traditie en verantwoordelijkheid samenkomen.
Een van mijn mooiste jachtdagen was een ochtend waarop ik samen met mijn vader aan het jagen was in het gebied waar hij al ruim 35 jaar komt en waar ik zelf van jongs af aan met hem mee naartoe ga. We zaten zo’n 500 meter uit elkaar, ieder op een vaste plek. In het eerste licht galmde een schot door het bos, onmiskenbaar van mijn vader. Hij had de kans gekregen om een overloper te schieten uit een grote rotte en had wat hulp nodig bij het bergen.
We spraken af dat ik nog een uur zou blijven zitten en daarna zijn kant op zou bersen. Op mijn plek bleef het stil. Na een uur pakte ik mijn spullen en begon rustig richting zijn zit te lopen. Ik had zo’n 300 meter afgelegd toen ik beweging zag langs het pad, op een meter of 80. Een snelle blik door de richtkijker: een reebok, passend binnen het afschotplan. Ik had geen schietstok bij me, dus besloot iets dichterbij te komen. Op 40 meter had de bok me in de gaten en wilde het bosweggetje oversteken, een kans die ik kon benutten. De bok viel op de plek.
Nog geen minuut later ging mijn telefoon: mijn vader, die benieuwd was wat er gebeurd was. Vijf minuten later stond ik bij zijn hoogzit en vertelde ik het verhaal. Daarna hebben we samen de overloper en de bok geborgen. Een onvergetelijke ochtend, in een gebied dat na al die jaren zoveel meer is geworden dan alleen een jachtveld.

E-mailadres: [email protected]

Noord-Holland

Mijn naam is Bram Kamphuis en ik kijk ernaar uit om aan de slag te gaan voor alle jonge jagers in de provincie Noord-Holland. Naast het feit dat jacht natuurlijk mijn passie is, ben ik erg benieuwd naar de verhalen van jonge jagers: hoe ben je in aanraking gekomen met de jacht, hoe beleef je de jacht nu en in de toekomst? Ik hoop kringen te creëren waarin je je kunt verbinden, elkaar inspireren en ondersteunen. Twijfel niet om contact op te nemen, ik ga graag samen op avontuur! In de komende tijd staan er bijeenkomsten gepland, zowel in het veld als gezellige avonden.

E-mailadres: [email protected]

Overijssel

Mijn naam is Duncan en ik heb de eer om de mooiste provincie van Nederland te vertegenwoordigen als jonge jager: Overijssel! Als vertegenwoordiger organiseer ik met veel plezier de leukste en leerzaamste activiteiten voor jonge jagers. Maar mijn passie gaat verder dan dat, ik zet me ook actief in voor de groene kant van de jacht. Denk aan biotoopbeheer en het verbeteren van leefgebieden voor kleinwild en reeën.
Hoe het allemaal begon? Via mijn familie ben ik in aanraking gekomen met de jacht. Mijn opa nam me als 10-jarig jochie voor het eerst mee op hazenjacht. Vanaf dat moment was ik verkocht, het jachtvuur was aangewakkerd en is sindsdien alleen maar sterker geworden.
Graag hoop ik je te ontmoeten op een van onze lezingen, schietwedstrijden, workshops of andere mooie activiteiten!

E-mailadres: [email protected]

Utrecht

Hi! Ik ben Gemma en namens de Jonge Jagers uit Utrecht organiseer ik bijeenkomsten om elkaar als jagers, voorjagers en natuurliefhebbers uit Utrecht te ontmoeten. Deze bijeenkomsten zijn heel uiteenlopend, je kan bijvoorbeeld denken aan helpen met wildtellingen, eendenkorven vlechten, excursies over wildsoorten, wildwandelingen en webinars. Allemaal met als doel: inspireren, kennis te delen en je netwerk te vergroten. Wil je zelf graag deelnemen aan een bijeenkomst of ideeën delen? Neem dan vooral contact op.

E-mailadres: [email protected]

Communicatie, PR en media

Hoi! Mijn naam is Priscilla Zellingen. Binnen de Commissie Jonge Jagers houd ik mij bezig met communicatie, PR en media. Mijn focus ligt op het zichtbaar maken van onze activiteiten en op het inspireren en verbinden van (jonge) jagers en natuurliefhebbers. Heb je een verhaal dat we kunnen delen of wil je helpen met content voor socials of de website? Laat het me weten!

E-mailadres: [email protected]

Secretaris

Hi! Mijn naam is Demi Beijer en ik ben actief voor de Commissie Jonge Jagers als secretaris. Als secretaris draag ik bij aan de organisatie van onze bijeenkomsten, vergaderingen en alle andere zaken waarbij ik de Jonge Jagers en de vertegenwoordigers van de Jagersvereniging ondersteun. Het is een brede en leuke rol: van planning en besluiten vastleggen tot communicatie en organisatie.

E-mailadres: [email protected]

Vicevoorzitter

Ik ben Arjan Ponsen, vicevoorzitter van de Commissie Jonge Jagers. Ik vind het belangrijk om te laten zien wat jagen inhoudt, niet alleen met het geweer het veld in, maar ook tellen, biotoopbeheer en bijvoorbeeld eendenkorven plaatsen. Met de kennis die we hebben mogen jagers best meer gezien worden als professionals. Jonge jagers zijn de toekomst, elkaar opzoeken en in gesprek blijven hoort daarbij. Binnen de commissie zet ik me in voor handvatten voor jonge jagers, zoals een bestuursacademie en een kennisplatform.

E-mailadres: [email protected]

Volg ons

Algemeen contact