05:32
21:39
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Zwijnen veroorzaken overlast: ‘Je ziet ze nu zelfs overdag’ – Omroep Gelderland

In Heerde rennen de wilde zwijnen zelfs overdag over de straten en langs wegen. Voorheen werden de dieren voornamelijk in de schemering gezien. Lambert Veerman kwam ook een zwijn tegen op de weg, en daar maakte hij een filmpje van. Op het filmpje is te zien hoe het wilde zwijn nog net voor de auto langs schiet. 

Boswachter Ger Verwoerd heeft meerdere verklaringen voor de komst van de wilde zwijnen in het bewoond gebied. Zo zijn de maisvelden net gerooid en zijn er dit jaar veel eikels en beukennootjes te vinden voor de dieren. Deze nootjes en eikels zijn wel genoeg te vinden op de plekken waar wilde zwijnen leven, maar er zit erg veel looizuur in. En dat compenseren de dieren door het eten van dierlijke eiwitten. ‘Dan gaan ze dus op zoek naar die beestjes, die veel onder het gras zitten’, aldus Verwoerd. Aangezien het gras in het bewoond gebied veel voedzamer is, trekken de wilden zwijnen daar naartoe.

Lees het hele bericht op de website van Omroep Gelderland

Zwijnen veroorzaken overlas: 'Je ziet ze nu zelfs overdag'
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items