05:24
21:58
Nachtmodus
Foto: Erik van Til

Zijn jagers de reddende engel van de eend? Tientallen eendenkorven in Lochemse buitengebied – De Stentor

Naar aanleiding van het bericht van de plaatselijke jagersvereniging, WBE Lochem, ging een verslaggever van De Stentor op pad met de voorzitter van de WBE. De WBE had eerder die week 53 broedkorven voor de wilde eend uitgedeeld aan haar leden. 

Met deze actie wil de WBE de wilde eend helpen door een veilige plek te maken waar de soort kan broeden. De laatste jaren is het aantal broedparen iets teruggelopen in Nederland. Onderzoek wijst uit dat zeker 60% van de nesten van de wilde eend verloren gaat. Omdat de wilde eend een wildsoort is, steken jagers al sinds jaar en dag de handen uit de mouwen voor deze soort.

Voorzitter Van Weringh legt uit: ‘De Wet natuurbescherming verplicht ons om de wildstand in ons jachtveld goed in balans te houden. Dat lukt je niet als je alles doodschiet. De dagen dat ik met een geweer door het veld loop, zijn op twee handen te tellen.’

In het artikel ook een filmpje waarbij Van Weringh een korf plaatst en uitlegt wat daarbij komt kijken.

Lees het hele artikel op De Stentor.nl

Zijn jagers de reddende engel van de eend? Tientallen broedkorven in Lochems buitengebied
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws