06:27
20:46
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Zeldzame wasbeerhond doodgereden – NOS

In de Noordoostpolder in Flevoland is afgelopen week een wasbeerhond doodgereden. De wasbeerhond is ’s nachts actief en wordt daarom weinig waargenomen. 

De wasbeerhond is gevonden in een berm langs de weg. Het dier is een exoot en komt oorspronkelijk niet uit Nederland. De aantallen zijn in Nederland nog verwaarloosbaar klein, hooguit enkele tientallen.

“We verwachten dat deze soort de komende jaren steeds vaker in Nederland gaat opduiken”, zegt Maurice La Haye van de Zoogdiervereniging. “Als een dier dood wordt gevonden langs de weg dan is dat wel een teken dat de diersoort zich aan het vestigen is.”

Lees meer over de wasbeerhond

Lees het hele bericht op de website van NOS

Zeldzame wasbeerhond doodgereden in Flevoland
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items