06:37
20:38
Nachtmodus

Willem Schimmelpenninck en de Dierenbescherming over jagen – NOS Radio 1

De belangstelling voor de jachtopleiding neemt toe onder jongeren en vrouwen. Verslaggever Mark Hamer spreekt met deelneemster en Jagersvereniging-personeelslid Julia de Vries, Jagersvereniging-directeur Willem Schimmelpenninck van der Oije en Dirk Nagtegaal van de Dierenbescherming over het nut van jagen.

Schimmelpenninck van der Oije ziet benuttingsjacht als onderdeel van het geheel. Hij voert aan dat oogsten uit de natuur mogelijk is op het moment dat een jager weet wat er leeft in zijn of haar jachtveld. Een jager is veel met de natuur bezig, en het eten van superscharrelvlees past daar goed bij. Nagtegaal ziet het wild helemaal niet als een duurzame voedselbron: “Als we allemaal wild gaan eten, is het land zo leeg”.

Luister het hele fragment op NOS Radio 1

Jagen steeds populairder onder jongeren en vrouwen
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws