05:32
21:39
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

Wereldprimeur: ter plaatse, in de natuur, damherten steriliseren – NOS

Een collectief wildlife-dierenartsen heeft een alternatief voor de jacht in natuurgebieden ontwikkeld: het steriliseren van damherten. De damherten worden ter plaatste, in de natuur, verdoofd en gesteriliseerd. Het experiment kan (na wettelijke goedkeuring) volgend jaar op de Haringvreter plaatsvinden. 

“Steriliseren is een synthetische manier van natuurbeheer, volstrekte onzin”, reageert de directeur van de Koninklijke Jagersvereniging, Laurens Hoedemaker. Er is maar een klein clubje tegen de jacht volgens Hoedemaker. Daarnaast geeft Hoedemaker ook aan dat hertenvlees het meest natuurlijke scharrelvlees is dat er bestaat.

Het steriliseren van wilde populaties is nog niet eerder gedaan. Eerder werden populaties beheerd door middel van jacht. Steriliseren valt onder het kopje dierexperimenten en zal ook zodanig gekeurd moeten worden.

Lees het hele bericht op de website van NOS

Wereldprimeur: ter plaatse, in de natuur, damherten steriliseren
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws