06:29
20:45
Nachtmodus
Foto: Horst Jegen

Vossenjacht verboden in provincie Utrecht: ‘Ramp voor weidevogels in Eempolder – RTV Utrecht

Tot nader bericht mogen er in Utrecht geen vossen bejaagd worden. Dat besloot de rechtbank Midden-Nederland naar aanleiding van een aangespannen rechtszaak door Animal Rights en Fauna4Life. In de Eempolder zijn ze niet blij. “Vossen zijn mooie dieren, maar ze vreten alles op. Ook de eieren en kuikens van de weidevogels.”

Collectief Eemland spreekt van een flinke tik. De natuurorganisatie bestaat uit boeren die zich bezighouden met het beschermen van weidevogels zoals de grutto. De weidevogel heeft een belangrijke functie in het boerenland: ze eten insecten, bestuiven planten en verspreiden zaden. Wilhelm Bos, gebiedscoördinator en secretaris van Collectief Eemland, voorziet rampzalige gevolgen. “Als de provincie deze uitspraak niet van tafel krijgt, dan betekent dat over vijftien jaar het einde van de weidevogels.”

Lees meer op de website van RTV Utrecht

Vossenjacht verboden in provincie Utrecht: 'Ramp voor weidevogels in Eempolder
  • Delen:

Gerelateerd nieuws