06:27
20:46
Nachtmodus
Foto: Robert Jan Asselbergs

Verwilderde katten van buiten de provincie Zeeland zijn niet welkom – Omroep Zeeland

De provincie Zeeland heeft regels omtrent het uitzetten van verwilderde katten aangescherpt. Na bezwaren van het Zeeuws Landschap en Natuurmonumenten mogen verwilderde katten niet meer uitgezet worden in de buurt van natuurgebieden en alleen met katten die gevangen zijn in Zeeland zelf. Dit meldt Omroep Zeeland op dinsdag 8 januari.

De provincie Zeeland heeft de vergunning van de gekozen methode van vangen, castreren en terugzetten aangescherpt door een verbod in te stellen op het terugplaatsen van verwilderde katten in stiltegebieden, Natura2000-gebieden en gebieden binnen het Natuurnetwerk Zeeland. Ook mogen alleen katten worden teruggezet die daadwerkelijk ook in Zeeland zijn gevangen.

Wilde katten verstoren natuur
De twee natuurorganisaties zien weinig in het terugzetten van de katten in Zeeland. De katten verstoren de natuur, door het vangen van vogels en beschermde zoogdieren. Ook is er volgens hen onvoldoende bewijs dat de gekozen methode het aantal zwerfkatten echt doet verminderen.

(…)

Lees het hele bericht gratis op de website van Omroep Zeeland

omroepzeeland.nl
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items