05:22
21:57
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

Test met drie vaccins tegen vogelgriep is belangrijke stap – Groen Kennisnet

Met de regelmaat van de klok verschijnen in de media berichten over uitbraken van vogelgriep, zowel in Nederland als in de rest van Europa. Was de ziekte eerst nog seizoensgebonden, nu heerst ze vrijwel permanent. Daarom gaan er steeds meer stemmen op om een effectief vaccin te ontwikkelen en in te zetten. In opdracht van het ministerie van LNV wordt de komende maanden dan eindelijk een test uitgevoerd met drie vaccins tegen vogelgriep.

Wageningen Bioveterinary Research (WBVR) onderzoekt de werking van drie vaccins tegen het huidige H5-virus, ontwikkeld door drie verschillende farmaceuten. De eerste vaccinproef wordt uitgevoerd op 30 legkippen in de High Containment Unit van WBVR in Lelystad. De vaccins kunnen geautomatiseerd worden toegediend op eieren of kuikens van een dag oud. De eerste uitkomsten worden niet eerder dan in de loop van december 2022 verwacht.

Lees het hele bericht op de website van Groen Kennisnet

Test met drie vaccins tegen vogelgriep is belangrijke stap
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws