06:25
20:48
Nachtmodus

Terug van weggeweest: patrijzen in de Eempolder – Noord-Hollands Dagblad

Voor het eerst in jaren zijn er weer patrijzen gespot in de Eempolder. Jager en weidevogelvrijwilliger Ralf van Soest spotte er drie in de polder tussen Baarn en Hoogland.

Nu de boeren in de Eempolder steeds later maaien en grasstukken inzaaien zit de patrijs langzaam aan weer in de lift. Ook predatiebeheer speelt een belangrijke rol in de terugkomst van de patrijs. Dat gebeurt met name door vossen te schieten. ‘De ellende met vossen is dat ze alles pakken wat ze zien als ze door zo’n weiland lopen’. Er is namelijk bijna geen leefgebied meer voor de weidevogels. Als je de vos zijn gang laat gaan in dat kleine gebiedje blijft er geen weidevogel meer over.

 

Lees het hele bericht op de website van Noord-Hollands Dagblad

Terug van weggeweest: patrijzen in de Eempolder. Ralf van Soest spotte ze: ’Echt heel bijzonder! Een haan en twee hennen, dus er kunnen eieren komen’
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws