06:29
20:45
Nachtmodus
Foto: Wim Knol

Honderden reewildspiegels opgehangen Biesbosch – Omroep Brabant

In Biesboschpolders de Oost- en Noordwaard zijn woensdag 3 april honderden reewildspiegels geplaatst. De spiegels moet ervoor zorgen dat er minder reeën slachtoffer worden van het verkeer en de kans op ernstig verkeersongeluk reduceren.

Om aanrijdingen met reeën te voorkomen heeft de WBE Biesbosch honderden reewildspiegels langs de weg geplaatst. Een ree weegt ongeveer 17 tot 25 kilo, een dier van dit gewicht op de vooruit heeft een enorme impact voor mens en dier. Volgens het WBE de Biesbosch waren vooral de polderwegen in de Oost- en Noordwaard gevaarlijke plekken voor aanrijdingen. Daarnaast bleek dat de meeste aanrijdingen plaatsvonden in de nacht en in de schemer.

Het plaatsen van reewildspiegels moet het aantal aanrijdingen reduceren. Doordat het licht van de auto weerkaatst in de reewildspiegels schrikken de reeën. ‘We hopen dat het reewild op dat moment niet oversteekt, en dus even wacht tot de weerspiegeling voorbij is’, aldus boswachter Cors Aantjes.

Lees het hele bericht op Omroep Brabant

Tegen overstekend wild zijn in de Biesbosch honderden reewildspiegels opgehangen
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerde items