05:53
21:37
Nachtmodus
Foto: Jan van der Greef

‘Red de Grutto’ uit Geesteren luidt noodklok nadat alle kuikens zijn opgegeten – Tubantia

De Vogelwerkgroep Geesteren is van mening dat alleen politiek rigoureuze maatregelen om weidevogels beter te beschermen de grutto kunnen redden. Momenteel worden alle kuikens opgegeten door roofdieren. 

Het vele werk om de grutto’s te redden heeft geen zin gehad. Dat geeft voorzitter van de Vogelwerkgroep Geesteren Hennie Schröder aan. Vrijwel alle kuikens uit zestien nesten zijn opgegeten door predatoren zoals kraaien, marters en vossen. „Een groot drama, wat een deceptie na keihard werken”, zucht Schröder.

De vrijwilligers van de vogelwerkgroep overwegen uit frustratie nu het bijltje er bij neer te gooien. Schröder ziet nog wel kansen om het uitsterven te voorkomen. „Wij moeten de vele predatoren buiten de weidevogelgebieden houden. Daar vallen ook doden bij”, erkent Schröder. Maar dat kan alleen als de huidige regelgeving wordt veranderd. Daarom wendt Schröder zich tot de politiek.

Lees het hele bericht op de website van Tubantia

'Red de Grutto’ uit Geesteren luidt noodklok nadat alle kuikens zijn opgegeten
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items