05:22
21:57
Nachtmodus

Provincie wil meer ruimte voor jagers – Leeuwarder Courant

De provincie Friesland wilt jagers meer invloed gegeven bij het bestrijden van ganzenoverlast en weidevogelpredatie. Een startnotitie van de Provinciale Staten zou moeten leiden tot meer armslag voor de Faunabeheereenheid. 

De definitieve notitie moet nog geschreven worden, maar het CDA, de PvdA, de ChristenUnie, de VVD en Forum voor Democratie dienden alvast een motie in om het nieuwe beleid al volgend jaar in te laten gaan. Robbert de Vries, secretaris van de FBE Friesland, stelt dat de faunabeheereenheid een extra armslag goed kan gebruiken bij de aanpak van ganzenoverlast. Door het dramatische weidevogelseizoen is er politieke druk om meer aan de predatie te doen, zegt De Vries.

Lees het hele bericht op de website van de Leeuwarder Courant

Provincie wil meer ruimte voor jagers
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items