05:33
21:38
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

Provincie wijzigt ganzenbeleid en vergoedt voortaan minder aan landbouwschade – NH Nieuws

Landbouwschade door ganzen wordt in de toekomst minder vergoed. Waar de provincie Noord-Holland tot nog toe 95 procent van de schade vergoedt, is dat vanaf volgend jaar 80 procent.

Dit besluit is genomen in overleg met boeren- en natuurorganisaties en de Jagersvereniging. Doordat de schadevergoeding door ganzen ingeperkt wordt, komen er meer middelen vrij om de ganzenpopulatie te beheren. De groeiende ganzenpopulatie is al jaren een probleem voor agrariërs.

Tony Voorwinde, voorzitter Jagersvereniging afdeling Noord-Holland, gaf reactie: ‘De Jagersvereniging in Noord-Holland is geen voorstander van het verhogen van het eigen risico van schade voor de boeren. Daarnaast blijven wij als vrijwillige schadebestrijders met expertise van mening dat de genoemde maatregelen in de beleidsbrief van Gedeputeerde Staten niet voldoende zijn om de schade terug te dringen.’

Lees het hele bericht op de website van NH Nieuws

Provincie wijzigt ganzenbeleid en vergoedt voortaan minder aan landbouwschade
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items