05:22
21:56
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

Overlast door bevers neemt verder toe, bestrijding lastig door beschermde status – NOS

De Unie van Waterschappen maakt zich zorgen over de schade die bevers in Nederland veroorzaken aan waterkeringen. De populatie is de laatste jaren snel gegroeid, mede dankzij de beschermde status die de bever heeft.

De schade die de bevers aanrichten aan waterkeringen was in 2021 meer dan 2 miljoen euro en dit jaar is dat naar verwachting nog meer, meldt de Unie vandaag op basis van nieuwe cijfers. In 2020 was de schade nog 873.000 euro.

De overlast dreigt volgens de Unie in sommige waterschappen uit de hand te lopen. De bestrijding ervan is op dit moment ingewikkeld, omdat afschot van de bever wordt bemoeilijkt door de beschermde status. De waterschappen vragen zich af of deze status wel houdbaar is. Preventieve maatregelen zijn volgens de waterschappen duur en niet afdoende.

Lees het hele bericht op de website van NOS

Overlast door bevers neemt verder toe, bestrijding lastig door beschermde status
  • Delen:

Gerelateerd nieuws