05:23
21:58
Nachtmodus
Foto: iStock

Ondanks afschieten nog steeds veel te veel damherten in Waterleidingduinen – Het Parool

Het gaat niet lukken om de aantallen damherten in de Amsterdamse Waterleidingduinen binnen de afgesproken termijn terug te brengen naar maximaal duizend dieren. Sinds 2016 worden er duizenden damherten per jaar geschoten. 

Dat stelt de Faunabeheereenheid in Noord-Holland naar aanleiding van nieuwe cijfers uit tellingen van afgelopen maart. De tellingen van maart leverden een schatting van op van ongeveer 2750 dieren. Een jaar eerder waren dat er circa 400 meer. Het werkelijke aantal ligt waarschijnlijke nog vele malen hoger.

In het rapport wordt vastgesteld dat er weliswaar sprake lijkt van een dalende trend, maar dat de afname van het aantal dieren onvoldoende is. “Indien de beheerinspanning de komende periode niet wordt verhoogd, is het niet te verwachten dat de streefstand volgens plan in 2021 wordt gerealiseerd.”

Lees het hele bericht op de website van Het Parool

Ondanks afschieten nog steeds veel te veel damherten in Waterleidingduinen
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items