06:27
20:46
Nachtmodus
Foto: Anoeska Vermeij

Meer aanrijdingen met groot wild na invoering zomertijd – NOS

Nu de zomertijd is ingegaan, is de kans op aanrijdingen met dieren groter geworden.

“Je ziet dat reeën in het donker hun kostje bij elkaar scharrelen op grasvelden”, zegt een woordvoerder van de Jagersvereniging tegen RTV Drenthe. “Als het licht wordt, trekken ze zich terug naar de dekking. Dus naar de bossen. En dan steken ze de weg over.”

“Afgelopen weekend is de klok verzet, maar dat ziet zo’n ree natuurlijk niet. Vorige week was het ’s ochtends rond 07.00 uur al licht en waren de reeën vertrokken uit het veld”, meldt de woordvoerder. “Maar nu schemert het nog, terwijl de spits in het verkeer wel op gang komt. Dan krijg je zulke conflicten op de weg.”

(…)

Lees het hele bericht op de website van de NOS

NOS.nl
  • Delen: