05:22
21:58
Nachtmodus
Foto: Micheal Migos

Jagersvereniging wil discussie over wolf: afschieten of samenleven? – Omroep Gelderland

Diverse Europarlementariërs pleiten voor inperking van de beschermde status van de wolf. Het aantal confrontaties met wolven neemt toe, en afschot van wolven die overlast zorgen kan problemen wegnemen. De Jagersvereniging wil een discussie over de wolf: “Wij pleiten voor een breed maatschappelijk debat tussen voor- en tegenstanders om zo gezamenlijk consensus te krijgen over hoe we met de wolf kunnen samenleven”. 

De Zoogdiervereniging ziet afschot niet als oplossing. “We zijn het laatste land in Europa waar de wolf terugkeert. Waarom kijken we niet naar hoe andere landen het aanpakken?” Door het beperken van de bereikbaarheid van schapen kan de wolf zelfs meewerken aan wildbeheer, denkt Lelieveld. De Jagersvereniging heeft hier een hard hoofd in: “De wolvenpopulatie is daarvoor gewoonweg te klein. De jagers zullen altijd nodig blijven”.

Lees het hele artikel op de website van Omroep Gelderland

Jagersvereniging wil discussie over wolf: afschieten of samenleven?
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws