05:53
21:37
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

Jagers trekken de polder in om ganzen te tellen – AD Groene Hart

Jager Harm Koelewijn en overige leden van de wildbeheereenheid Krimpenerwaard trokken afgelopen weekend erop uit om ganzen te tellen. Gemiddeld ligt de ganzenschade in Zuid-Holland boven de miljoen euro per jaar. 

Harm Koelewijn telde dit jaar 1200 ganzen in zijn telsector. De jagers tellen altijd de derde zaterdag van juli omdat de winterganzen dan vertrokken zijn. Daarnaast hebben de ganzen op dit moment hun jongen. Dit is dus het ideale moment om de ganzen die in Nederland blijven te tellen.

Op de weilanden zijn de gevolgen van een grote ganzenpopulatie goed te zien. De uitwerpselen van de ganzen richting schade aan. Ook eten de ganzen het jonge gras kort. Koelewijn: ”Misschien schuiven ze één weiland op, maar die boer heeft echt een probleem. Ze vreten alles weg. Er zijn soms groepen van wel 500 ganzen bij elkaar.’’

Sommige dierbeschermers twijfelen aan de telmethode van de wildbeheereenheden. De gedachte erachter is dat de jagers dan meer ganzen kunnen schieten. Koelewijn, zelf bestuurslid van wildbeheereenheid Krimpenerwaard vindt dat onzin: ,,Als dat soort organisaties denkt dat wij niet goed tellen, moeten ze maar met ons mee gaan en zelf tellen. Als wij systematisch te veel ganzen zouden schieten, dan zou er op den duur geen gans meer over zijn. Het tegendeel is het geval.’’

 

Lees het hele bericht op de website van het Algemeen Dagblad

Ganzen richten voor miljoenen euro’s schade aan, dus trekken jagers de polder in om ze te tellen
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items