05:32
21:39
Nachtmodus
Foto: Bram van Risp

Jagers plaatsen eendenkorven in de Krimpenerwaard – Het Kontakt

Jagers van de Wildbeheereenheid Krimpenerwaard (WBE) hebben de afgelopen drie weken eendenkorven geplaatst. De korven zijn bedoeld om het broedsucces van de eenden te vergroten.

“Doordat de eendenkorven boven het water worden geplaatst, vallen de broedende eendjes minder makkelijk ten prooi aan roofdieren als verwilderde kat, reiger, kraai en vos”, legt WBE-bestuurslid Harm Koelewijn uit.

Bij een typisch Hollands landschap horen eendenkorven volgens Koelewijn. “Het plaatsen van eendenkorven is een traditioneel gebruik onder jagers, dat ook nu nog in heel Nederland wordt gedaan. Eendenkorven worden ieder jaar opnieuw in het voorjaar geplaatst, voordat het broedseizoen begint. In het najaar slaan we de korven op een droge plaats op om ze volgend jaar weer te gebruiken.”

Bekijk het hele bericht op Het Kontakt

  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items