05:33
21:38
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Jagers: onwetendheid critici is schadelijk voor de natuur – Telegraaf

‘Jullie willen alleen maar schieten’. Jagerskoppel Heidi Looy en Wilco van Rhoon, met jachtgebieden in Reeuwijk en Mijdrecht, kan de verwijten van de anti-jachtlobby wel dromen. Vorige week klonk weer de kritiek tijdens een hoorzitting in de Kamer. Die onwetendheid is schadelijk meent het tweetal. 

Het is de essentie van het jagersvak: monitoren wat er gebeurt en, met geduld en lange adem, populaties in balans houden. Looy: ‘Als jager ben je de eerste die een uitbraak van vogelgriep of hazenziekte ziet. Wij zijn de ogen en oren in het veld. Laar de overheid, voor de cijfers waarop ze haar beleid baseert, onze tellingen van 13.000 jagers samenvoegen met die van SOVON. Dat geeft een betrouwbaarder beeld’.

Lees meer op de website van de De Telegraaf

Jagers onder vuur: 'Die onwetendheid is schadelijk'
  • Delen:

Gerelateerd nieuws