06:29
20:45
Nachtmodus
Foto: Willeke Verhoef

Jagers lanceren eigen zaaimengsel – NieuweOogst.nu

De Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging heeft met Stichting Beheer Natuur en Landelijk gebied (SBNL) een eigen zaaimengsel ontwikkeld.

Het mengsel is speciaal samengesteld voor het Nederlandse landschap, goedkoop en eenvoudig in gebruik, meldt de Jagersvereniging. Het mengsel bestaat uit gele mosterd, phacelia en boekweit.

Phacelia zorgt voor voedsel voor insecten, de insecten zijn op hun beurt weer voedsel voor vogels zoals de patrijs. De gele mosterd zorgt ervoor dat hazen en reeën zich kunnen verschuilen. Ook levert de gele mosterd samen met de boekweit voedsel voor zaad-etende vogels, zoals de fazant en geelgors.

Paar meter

Het zaaien van het zaadmengsel heeft volgens de Jagersvereniging als doel om diersoorten meer kans te geven en om het landschap te verfraaien. De belangenorganisatie roept boeren op een paar meter brede rand langs gewassen of hier en daar een hoekje in te zaaien met het mengsel.

Verder lezen op Nieuwe Oogst

www.nieuweoogst.nu
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items