05:53
21:37
Nachtmodus

Jager Heidi: ‘Mensen denken dat wij lukraak dieren afschieten voor de lol’ – Pointer

Jager Heidi Looy vertelt op de website Pointer van KRO-NRCV over de plichten en activiteiten van de jager. Ze heeft als doel gesteld om de vooroordelen over de jacht en jagers weg te nemen. 

Als wildbeheerder zet Looy zich al een aantal jaar op vrijwillige basis in voor de flora en fauna in en rond het plassengebied in Reeuwijk. Juist om de natuur te beschermen is het noodzakelijk de dierenpopulatie in zo’n gebied goed in de gaten te houden, vindt ze. En dat resulteert er volgens haar in dat er soms ook dieren moeten worden afgeschoten.

Berichten over stroperij zijn voor Heidi als een doorn in het oog en het helpt niet mee in de strijd tegen de vooroordelen. “Stroperij is echt iets anders dan wat wij als wildbeheerders doen. Wij hebben een opleiding gehad en moeten ons aan allerlei gedragsregels en wetten houden en ik kan je vertellen dat jagers dat heel serieus nemen”, aldus Looy.

  • Delen:

Gerelateerd nieuws