06:27
20:46
Nachtmodus
Foto: Erik van Til

Instanties vragen provincie jachtontheffing om weidevogels te beschermen – Omroep Fryslân

De Bond Friese Vogelwachten, de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging en landbouworganisatie LTO hebben de noodklok geluid over de weidevogelstand. De partijen hebben gedeputeerden Fokkinga en Hoogland gevraagd om meer mogelijkheden voor de jacht om predatie van weidevogels te voorkomen. 

Volgens de organisaties heeft weidevogelbeheer weinig zin wanneer alle positieve effecten van het beheer in de grond worden gestampt door predatie. De Provinciale Staten kunnen ontheffingen uitgeven om op bepaalde dieren te jagen wanneer deze niet in hun bestaan bedreigd worden. De Faunabeheereenheid wil graag een plan maken. De jagers hebben de capaciteit om het predatiebeheer weer op orde te maken. Fokkinga en Hoogland vinden dat een goed idee.

Lees het hele bericht op de website van Omroep Fryslân

Instanties vragen provincie jachtontheffing om weidevogels te beschermen
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items