05:39
21:31
Nachtmodus

HVT-H5 vaccins blijken 100% effectief tegen vogelgriep

In opdracht van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) hebben Wageningen Bioveterinary Research (WBVR), Universiteit Utrecht, Royal GD en Wageningen University & Research (WUR) een proef uitgevoerd met vier vaccins tegen vogelgriep (HPAI H5N1-virus). In de afgelopen maanden zijn de volgende vaccins getest:

  1. HVT-H5-vaccin van Ceva Sante Animale
  2. HVT-H5-vaccin van Boehringer Ingelheim Animal Health
  3. DNA-vaccin van Huvepharma
  4. Nobilis-vaccin

Uit de studie is gebleken dat beide HVT-H5 vaccins onder laboratoriumomstandigheden 100% effectief zijn. De vaccins beschermen tegen zowel ziekteverschijnselen als virusverspreiding. Zoals gezegd gaat het hierbij om laboratoriumomstandigheden en is het de vraag hoe de effectiviteit van de vaccins in het veld is. Overigens werken de vaccins alleen voor kippen en kalkoenen en niet voor eenden of ganzen.

De volgende stap in het onderzoek is het verder testen van de vaccins onder praktijkomstandigheden en hoe lang de vaccins beschermen, daartoe laat het ministerie van LNV een veldstudie uitvoeren die deze zomer zal starten.

Lees voor meer informatie op de website van de WUR

Meer informatie over het onderzoek
  • Delen:

Gerelateerd nieuws